Головна Публічна інформація Довідка про результати проведення відкритого громадського обговорення містобудівної документації - проекту Генерального плану с. Петрівка

Довідка про результати проведення відкритого громадського обговорення містобудівної документації - проекту Генерального плану с. Петрівка

27.11.2018

Відповідно до ст. 21Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України “Про основи містобудування”, ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 555 від 25 травня 2011 р. в газеті «Прямо в руки» від 27.04.2018 № 17 було опубліковано оголошення про оприлюднення на офіційному сайті Зеленівської селищної ради проекту Генерального плану с. Петрівка з метою отримання пропозицій та врахування зауважень до розробленої містобудівної документації - проекту Генерального плану с. Петрівка.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» 27 листопада 2018 року у приміщенні клубу с. Петрівка проведено відкрите громадське обговорення проекту містобудівної документації - проекту Генерального плану с. Петрівка та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Про час проведення громадських обговорень (слухань) було повідомлено в газеті «Прямо в руки» від 21.09.2018 №38 було опубліковано в розділі «Охорона навколишнього природного середовища» а також на офіційному сайті Зеленівської селищної ради від 06.11.2018 опублікована заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки з метою врахування зауважень і пропозицій громадськості до розробленої містобудівної документації - проекту Генерального плану с. Петрівка.

Учасників громадського обговорення ознайомили із основним кресленням містобудівної документації та основними задачами планувальної організації території села, з основними принципами перспективного розвитку населеного пункту та обговорили питання, які виникли у ході розгляду. Ознайомили з техніко-економічними показниками, з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками.

В ході громадського обговорення було доведено до громадськості вимоги Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», яким визначено, що в ході розроблення містобудівної документації необхідно враховувати зауваження та пропозиції громадян до визначених обсягів стратегічної та екологічної оцінки до даного проекту Генерального плану с. Петрівка.

Всіх присутніх ознайомили зі звітом стратегічної економічної оцінки в розробленому проекті містобудівної документації та запропонували внести за необхідності доповнення та зауваження. При визначенні сфер охоплення СЕО, основних екологічних проблем, цілей охорони довкілля, у тому числі здоров'я населення, що мають відношення до проекту генерального плану, були розглянуті стратегічні цілі та завдання щодо виявлених проблем в інших актах законодавства, а саме: стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Херсонській області на 2018 - 2020 роки, Програма природоохоронних заходів з охорони навколишнього природного середовища по Зеленівській селищній раді на 2017-2020 роки.

У контексті СЕО генерального плану села Петрівка Зеленівської селищної ради Дніпровського району м. Херсона з метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків учасники слухань запропонували розглянути варіант «нульовий», без впровадження проектних змін.

За період з 24.09.2018 по 23.11.2018 до виконкому селищної ради не надійшло жодного звернення від громадськості до проекту Генерального плану с. Петрівка, а також не надходили зауваження та пропозиції громадян до визначених обсягів стратегічної та екологічної оцінки до даного проекту Генерального плану.

За результатами обговорень, рекомендовано:

замовнику - направити проект Генерального плану с. Петрівка до Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації для отримання висновку;

розробнику - відповідно до ст. 20 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» винести проект Генерального плану с. Петрівка на розгляд архітектурно-містобудівної ради.


Головуючий зборів
селищний голова С.О.Семчишина

Секретар Н.В.Плакса