Головна Публічна інформація Довідка про результати проведення відкритого громадського обговорення містобудівної документації - проекту Генерального плану селища Сонячне та проекту Плану зонування території селища Сонячне та звіту про стратегічну екологічну оцінку

Довідка про результати проведення відкритого громадського обговорення містобудівної документації - проекту Генерального плану селища Сонячне та проекту Плану зонування території селища Сонячне та звіту про стратегічну екологічну оцінку

22.08.2019

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України “Про основи містобудування”, ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України N 555 від 25 травня 2011 р. в газеті «Прямо в руки» від 21.06.2019 № 25, в газеті «Суботній випуск» від 20.06.2019 № 25(917) та на офіційному сайті Зеленівської селищної ради були опубліковані оголошення про оприлюднення проектів документів державного планування та звіт про стратегічну екологічну оцінку з метою врахування громадських інтересів та проведення громадських слухань до проекту Генерального плану селища Сонячне та проекту Плану зонування території селища Сонячне.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 « Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» 22 серпня 2019 року у приміщенні клубу сел. Сонячне проведено відкрите громадське обговорення проектів містобудівної документації - Генерального плану селища Сонячне, проекту Плану зонування території селища Сонячне та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Про час проведення громадських обговорень (слухань) було повідомлено в газеті «Прямо в руки» від 21.06.2019 № 25, в газеті «Суботній випуск» від 20.06.2019 № 25(917) та на офіційному сайті Зеленівської селищної ради.

Учасників громадського обговорення ознайомили із основним кресленням містобудівних документацій (Генерального плану та Плану зонування території сел. Сонячне) та основними задачами планувальної організації території селища, з основними принципами перспективного розвитку населеного пункту та обговорили питання, які виникли у ході розгляду. Ознайомили з техніко-економічними показниками, з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками. Ознайомили з проектом Плану зонування території (зонінг) селища Сонячне, який виконаний на основі проекту Генерального плану. Також було зазначено про те, що проект плану зонування визначає правила забудови, які являються основними напрямками соціального, економічного і містобудівного розвитку населеного пункту шляхом раціонального використання всієї території в інтересах їх мешканців.

В ході громадського обговорення було доведено до громадськості вимоги Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», яким визначено, що в ході розроблення містобудівної документації необхідно враховувати зауваження та пропозиції громадян до визначених обсягів стратегічної та екологічної оцінки до данного проекту Генерального плану селища Сонячне.

Всіх присутніх ознайомили з звітом стратегічної економічної оцінки в розробленому проекті містобудівної документації та запропонували за необхідності зробити доповнення та зауваження. При визначені сфер охоплення СЕО, основних екологічних проблем, цілей охорони довкілля, у тому числі здоров'я населення, що мають відношення до проекту генерального плану, були розглянуті стратегічні цілі та завдання щодо виявлених проблем в інших актах законодавства, а саме: Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Херсонській області на 2018 - 2020 роки, Програма природоохоронних заходів з охорони навколишнього природного середовища по Зеленівській селищній раді на 2017-2020 роки.

У контексті СЕО генерального плану селища Сонячне Зеленівської селищної ради Дніпровського району м. Херсона з метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків учасники слухань запропонували розглянути «нульовий» варіант, без впровадження проектних змін.

За період з 20.06.2019 по 20.08.2019 до виконкому селищної ради не надійшло жодного звернення від громадськості до проекту Генерального плану, проекту Плану зонування території селища Сонячне, а також не надходили зауваження та пропозиції громадян до визначених обсягів стратегічної та екологічної оцінки до даного проекту Генерального плану селища Сонячне.

За результатами обговорень, рекомендовано:
замовнику- направити проект Генерального плану селища Сонячне та проект Плану зонування території селища Сонячне до Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації для отримання висновку;
розробнику - відповідно до ст.20 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» винести проект Генерального плану селища Сонячне та проект Плану зонування території селища Сонячне на розгляд архітектурно-містобудівної ради.


Головуючий зборів
Селищний голова С.О.Семчишина

Секретар Н.В.Плакса